Monitoring GPS
Bezpieczeństwo
Twoich pojazdów!

Zaczynamy! Nasza oferta

Jak rozwiązanie SignatiGPS pomaga odliczyć pełen VAT od pojazdu firmowego?


Pełne odliczenie VAT w przypadku nabycia samochodu

Podatnik ma prawo do pełnego odliczenia VAT od wydatków związanych z pojazdami, które wykorzystywane są wyłącznie do celów działalności gospodarczej. Nie muszą to być jedynie pojazdy ciężarowe lub specjalne. Można też odliczyć 23% VAT od zwykłego samochodu osobowego, pod warunkiem, że jest on używamy wyłącznie do celów służbowych.

(więcej…)


GPS z odcięciem zapłonu


Większość osób szukając urządzeń do śledzenia pojazdów po GPS myśli głównie o ich lokalizacji, czyli wyłącznie o odbieraniu z nich informacji typu pozycja, czas, prędkość, kierunek.

A co jeśli kierowca jedzie za szybko i niebezpiecznie, co jeśli pojazd został skradziony? Wtedy sama informacja to za mało. Czy nie fajnie było by mieć również możliwość zdalnego unieruchomienia pojazdu?

W naszej ofercie znajdują się również urządzenia mogące sterować pojazdem po CAN, dzięki czemu można między innymi: odcinać zapłon, blokować i odblokować drzwi, otwierać bagażnik …

(więcej…)


Asset Tracking – co to jest?


Aby sprawnie zarządzać firmą potrzebujemy wiedzieć gdzie są nasze zasoby – nie tylko ciężarówki, busy i samochody osobowe. Nie każdy zasób ma kierownicę i zasilanie zewnętrzne. Coraz częściej potrzebujemy monitorować nie tylko pojazdy, ale też rzeczy. I to właśnie jest tytułowy Asset Tracking – czyli monitoring „rzeczy”.

Nasze rozwiązanie pozwala na śledzenie wszystkiego i wszędzie, np. sprzętu budowlanego, majątku, mebli, narzędzi, palet z transportem, przyczep.

Tracker z dużą baterią
(więcej…)


Samochodowy lokalizator GPS z pomiarem paliwa


Dla wymagających klientów, którzy potrzebują nie tylko bazowych informacji z GPS (jak np. pozycja pojazdu, prędkość, historia tras), ale również szczegółowych danych o zużyciu paliwa, poziomie paliwa w baku mamy do dyspozycji nowoczesne urządzenie podłączane do szyny CAN pojazdu.

Zaawansowany tracker z podłączeniem do CAN

Jakie dodatkowe parametry możemy odczytać?

W zależności od konkretnego modelu poszczególne parametry mogą się różnić, ale w większości pojazdów są to minimum:

  • odczyt poziomu paliwa w baku (w procentach i litrach)
  • spalanie pojazdu w litrach na 100 km – bieżące, z poszczególnych dni – średnie miesięczne i roczne
  • informacja o tankowaniu (miejsce tankowania, ilość zatankowanego paliwa)
  • przebieg pojazdu, ten sam, który wyświelta się na desce rozdzielczej
  • temperatura płynu chłodzącego (silnika)
  • prędkość obrotowa silnika
  • stan otwarcia drzwi oraz klap bagażnika i silnika
(więcej…)


Czy monitoring GPS zabezpiecza auto przed kradzieżą?


Często rozmawiając z potencjalnymi klientami na temat funkcjonalności lokalizatorów GPS słyszymy obawy, że to nie zadziała, że przecież złodzieje mogą zakłócić sygnał GPS, że mogą po cichu odjechać samochodem i nigdy się nie odnajdzie.

Jak jest naprawdę?

(więcej…)


Lokalizacja pozycji GPS w samolocie


GPS do samolotu? Dlaczego nie!

Ostatnio podczas lotu widokowego z podkrakowskiego lotniska Pobiednik Wielki (Aeroklub Krakowski) do Nowego Wiśnicza, dzięki uprzejmości pilota i szefa wyszkolenia aeroklubu – Pana Romana Matyjewicza  mieliśmy okazję przetestować nasz GPS Tracker w samolocie.

(więcej…)


Jak sprawdzić stan akumulatora przed zimą?


Okres zimowy zbliża sie coraz większymi krokami.
Poza porannym skrobaniem zamarzniętych szyb oraz rozmrażaniem zamków aby dostać się do środka pojazdu, plany wyruszenia w podróż pokrzyżować może nam jeszcze problem z uruchomieniem silnika. W niskich temperaturach, pojemność akumulatora potrafi spaść nawet o 30 procent. Warto więc zadbać o niego przed zimą i sprawdzić, czy w układzie elektrycznym wszystko działa poprawnie, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

(więcej…)Funkcjonalność SignatiGPS


SignatiGPS jest systemem łatwym w obsłudze i funkcjonalnym. Zapewnia:

(więcej…)Podłączenie trackera OBD II


Samochody sprzedawane w Polsce po 1 stycznia 2002, są obowiązkowo wyposażane w gniazdo diagnostyczne OBD II.
Jest to ujednolicony standard serwisowy, pozwalający na komputerową diagnozę systemów pojazdu.

OBD2 gniazdo

Przez większość czasu złącze to nie jest wykorzystywane, więc śmiało może służyć do podłączenia trackera GPS. Dodatkowo czynność zainstalowania odpowiedniego trackera w tym gnieździe jest beznarzędziowa i banalnie prosta.

(więcej…)Lokalizacja pojazdów GPS bez abonamentu czy z abonamentem?


Na rynku dostępnych jest wiele rożnych rozwiązań służących do monitoringu GPS. Od tanich ofert z AliExpress po profesjonalny monitoring.

(więcej…)