Planer tras Signati GPS – jak zoptymalizować trasę dostaw?

Planowanie tras to kluczowy element logistyki w firmach kurierskich oraz transportowych. Dzięki niemu kierowcy mogą wykonywać swoje zadania efektywnie, jednocześnie minimalizując ilość niepotrzebnych przejazdów. Duża ilość punktów pośrednich na trasie potrafi jednak skutecznie utrudniać wykonywanie planów. Jak Planer tras Signati GPS może ułatwić to zadanie?

 

Czym jest Planer tras Signati GPS:

 

Planer tras to nowa funkcja, która pojawiła się w systemie. Jej zadaniem jest ułatwienie pracy planistów. Pozwala ona wizualizować trasy na interaktywnej mapie. Znacząco ułatwia to pracę osób dbających o optymalne rozłożenie planu dostaw pomiędzy kierowców.

 

Jedną z funkcji Planera tras to możliwość przypisania konkretnych tras do poszczególnych kierowców, którzy mogą rozpoczynać trasy z różnych miejsc. Moduł pozwala zbudować optymalne trasy, podając punkt początkowy, punkty pośrednie oraz miejsce zakończenia.

 

planer tras 1

 

Co daje zastosowanie planera:

 

Trasy kilku kierowców mogą być jednocześnie zwizualizowane na mapie. Pozwala to szybko zidentyfikować miejsca tras, które warto zmienić, aby zachować najwyższą efektywność przejazdów.

 

planer tras 2

 

Dodatkowo istnieje możliwość łatwej zmiany planowanych tras metodę Drag & Drop. Daje to użytkownikowi dużą elastyczność i umożliwia dostosowanie tras zgodnie z obecnym zapotrzebowaniem. Jeśli na przykład zostają wprowadzone zmiany w harmonogramie dostaw, można łatwo przenieść punkty trasy. Jest to dużo bardziej efektywne niż ręczne przepisywanie tras i pozwala zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku.

 

 

 

Moduł Planer tras umożliwia także możliwość ustalania przewidywanych przerw w konkretnych punktach trasy. Jest to szczególnie przydatne podczas planowania przejazdu między miejscami, gdzie duże znaczenie mają godziny dostaw.

 

 

 

 

Trasy można zaimportować przy pomocy pliku CSV lub poprzez wybranie poszczególnych punktów POI zapisanych na koncie Signati GPS. Możliwy jest też eksport przygotowanych tras do pliku CSV. Użytkownicy mogą w prosty sposób przesyłać potrzebne informacje między osobami zajmującymi się planowaniem tras lub integrować inne systemy z Planerem tras Signati GPS.

 

 

 

Wprowadzenie Planera tras do systemu to znaczne ułatwienie dla firm zajmujących się dostawami. Dzięki możliwości planowania, wizualizacji, przypisywania i edycji tras oraz importu i eksportu tras do plików csv, zarządzanie trasami staje się bardziej przejrzyste, efektywne i elastyczne. To nowoczesne narzędzie, które pozwala na lepszą organizację pracy i oszczędność czasu dla firm transportowych.

 

Podziel się z nami opinią o tej funkcjonalności!
Jeśli masz pytania w przedstawionym temacie - nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji - zachęcamy do kontaktu.

Czym jest monitoring SignatiGPS?

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami.

Co daje
monitoring GPS?

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z - co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Dlaczego warto?

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.