Rozwiązanie po zamontowaniu w samolotach pozwala na śledzenie bieżącej pozycji wszystkich samolotów z zainstalowanym systemem oraz analizę tras historycznych. W tym prędkości, wysokości, kąta lotu, ilości i czasu przebytego przez samoloty.
Trasa prezentowana może być na mapach standardowych, lotniczych – uwzględniających mapy przestrzeni powietrznej – oraz mapach topograficznych z zaznaczoną wysokością
terenu.
Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.
W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.
Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.
Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z – co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.
Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych.
Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).
Każdy punkt trasy może być analizowany indywidualnie. Dostępne są dane nie tylko o wysokości z GPS, ale też elewacji terenu oraz wysokości lotu nad poziomem gruntu.
Jest to bardzo ważne w kontekście analizy lotów, czy np. pilot, uczeń lub osoba wynajmująca samolot nie niebezpiecznie nisko.
SignatiGPS to zaawansowane narzędzie do monitorowania awionetek. Dzięki systemowi GPS możliwe jest śledzenie lokalizacji, analiza trasy lotów oraz monitorowanie zużycia paliwa. Nasza usługa zapewnia bezpieczeństwo, umożliwiając bieżący dostęp do parametrów technicznych awionetki, jak i szczegółowych danych historycznych.
Czytaj więcej
Widok map lotniczych z uwzględnieniem przestrzeni zakazanych i niebezpiecznych.
Czytaj więcej
3-osiowy akcelerometr pozwala na monitoring przyspieszenia, opadania, twardych lądowań.
Czytaj więcej
Możliwość sprawdzenia gdzie znajduje się obecnie awionetka, na jakiej wysokości, z jaką prędkością się porusza i czy nie narusza stref zakazanych
Czytaj więcej
Urządzenie wysyła dane w czasie rzeczywistym (on-line) a dodatkowo pełni funkcjonalność czarnej skrzynki. Nawet przy braku zasięgu GSM gromadzi dane w pamięci.
Czytaj więcej
Opcjonalny pomiar obrotów pomaga w wykryciu przeciążania silnika, co ma realny wpływ na jego trwałość i cenę eksploatacji samolotów.
Czytaj więcej
Prędkość w km/h oraz w węzłach, wysokość w metrach oraz stopach
Czytaj więcej
Zobacz gdzie, kiedy i na jakiej wysokości był samolot. Eksport danych do PDF, Excel, Google Earth, Gamin GPX
Czytaj więcej
Zaloguj się do systemu wygodnie z komputera, w domu z tabletu oraz gdziekolwiek jesteś z aplikacji mobilnej
Oceny naszych klientów
Tak, można jednocześnie monitorować wiele samolotów. Właściciele lub menedżerowie floty mogą używać SignatiGPS do śledzenia lokalizacji, prędkości, wysokości i innych informacji o locie całej floty samolotów, co pozwala im na wydajniejsze zarządzanie operacjami.
Tracking GPS jest bardzo dokładny - dane o lokalizacji są z dokładnością do kilku metrów. Dodatkowe dane pokażą też prędkość (Ground Speed) oraz prędkość wznoszenia i opadania, dane o wysokości i kierunku lotu.
Zdecydowanie tak. Dane w czasie rzeczywistym oraz dane historyczne pozwalają na odczyt danych lokalizacji, wysokości i prędkości samolotu. Informacje te mogą być wykorzystane, aby pomóc pilotom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących ich trasy lotu i upewnić się, że lecą w bezpiecznych granicach. Osobny odpowiedzialne za szkolenia i weryfikację lotów mogą spradzić czy pilci lecieli na odpowiedniej wysokości, czy omijali zakazane i niebezieczne strefy. Natomiast dane z akcelerometru pozwolą na analiże "twardych lądowań".
Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.