GPS z odcięciem zapłonu

Większość osób szukając urządzeń do śledzenia pojazdów po GPS myśli głównie o ich lokalizacji. Czyli wyłącznie o odbieraniu z nich informacji typu pozycja, czas, prędkość czy kierunek. Co gdyby można przeprowadzić za jego pomocą również zdalne odcięcie zapłonu?

 

A co jeśli kierowca jedzie za szybko i niebezpiecznie, co jeśli pojazd został skradziony? Wtedy sama informacja to za mało. Czy nie fajnie było by mieć również możliwość zdalnie przeprowadzić odcięcie zapłonu?

 

W naszej ofercie znajdują się również urządzenia mogące sterować pojazdem po CAN, dzięki czemu można między innymi: odcinać zapłon, blokować i odblokować drzwi, otwierać bagażnik …

 

Ostrzeżenie o zbyt szybkiej jeździe

 

Jedną z metod na ograniczenie nagminnego przekraczania prędkości jest zamontowanie buzzera „brzęczyka”, który będzie piszczał przy zbyt dużej prędkości.

 

 

Dla tego rozwiązania można ustawić prędkość, przy której będzie działał jak też dozwolony czas przekroczenia limitu.

 

Przykładowo, ustawiając:

– prędkość na 145km/h
– czas na 15 sekund

zadziała to w następujący sposób:

 

 1. Pojazd jedzie poniżej 145 km/h – nic się nie dzieje
 2. Kierowca np. wyprzedza jakiś pojazd – jedzie powyżej 145 km/h, pozwalamy na to, ale przez czas krótszy niż 15-sekundowy limit nic się nie dzieje
 3. Kierowca nadal jedzie powyżej ustalonego progu prędkości, przez czas dłuższy niż ustawione 15 sekund – buzzer zaczyna piszczeć informując kierowcę o przekroczeniu
 4. Kierowca zwalnia poniżej 145 km/h – buzzer przestaje piszczeć

 

To dość prosta i skuteczna metoda dla wypożyczalni. Trzeba tylko pamiętać aby poinformować kierowcę o działaniu tego systemu. Wiele firm informuje również o tym w swoich regulaminach.

 

Blokada uruchomienia pojazdu przekaźnikiem

 

A co jeśli kierowca nagminnie łamie przepisy, jedzie bardzo szybko przez ronda, pędzi ponad 100km/h w terenie zabudowanym … czy mamy czekać aż stanie się wypadek?

 

W takim przypadku nasz system oferuje możliwość blokady uruchomienia pojazdu. Standardowo blokada działa w ten sposób, że pojazd zostaje zablokowany przy najbliższym postoju – aby uniknąć przypadku, że blokujemy pojazd który np. jedzie po autostradzie, lub jedzie przez rondo.

 

Jest to również dobre zabezpieczenie w przypadku utraty pojazdu – kradzieży, lub też w momencie gdy np. klient wypożyczalni nie chce zwrócić auta w terminie na jaki go wypożyczył (przywłaszczenie).

 

odciecie-zaplonu-relay

 

Zdalne, bezpieczne wyłączenie pojazdu

 

W naszych urządzeniach istnieje też możliwość bezpiecznego wyłączenia pojazdu, nawet jeśli jest w ruchu. Rozwiązanie to ma na celu zatrzymanie skradzionego pojazdu niezależnie od działań złodzieja.

Odbywa się to poprzez wyłączenie pompy paliwa, co uniemożliwia dalszą jazdę. Nagłe jej odłączenie, szczególnie przy wysokich prędkościach, byłoby bardzo niebezpieczne i mogłoby spowodować wypadek.

Z tego też powodu, w naszych urządzeniach odbywa się to poprzez pulsacyjne odcinanie pompy paliwa. Tracker, wiedząc z jaką prędkością się porusza, odpowiednio często odłącza pompę paliwa, tak aby samochód bezpiecznie zwolnił do zadanej prędkości i dopiero wtedy pompa zostaje całkowicie wyłączona.

 

Sterownie po CAN, immobilizer

 

Najbardziej zaawansowanym sposobem zablokowania pojazdu jest użycie blokady po CAN, czyli immobilizera. W takim przypadku nie ma potrzeby instalowania w pojeździe dodatkowego przekaźnika, gdyż samochód jest blokowany elektronicznie – w zależności od modelu unieruchamiany jest rozrusznik, gaszony silnik po uruchomieniu, lub blokada przełączenia automatu.

 

 

Możliwości sterowania

 

 • Włączanie blokady (unieruchomienie) – immobilizer
 • Wyłączanie blokady – immobilizera
 • Domykanie szyb, składanie lusterek
 • Otwieranie bagażnika
 • Włączenie świateł awaryjnych

 

Możliwe dane do odczytu (CAN)

 

 • Status otwarcia drzwi
 • Status centralnego zamka
 • Status hamulca ręcznego
 • Bieg w skrzyni automatycznej (P / N / R / D)
 • Poziom paliwa w litrach bądź procentach
 • Odczyt kilometrów z deski rozdzielczej
 • RPM – Prędkość obrotowa silnika
 • Status zapięcia pasów bezpieczeństwa

 

Dla samochodów elektrycznych dodatkowo:

 

 • Poziom naładowania akumulatora
 • Status ładowania
 • Status podpięcia ładowarki
 • Zasięg na baterii

 

Zastosowanie

 

 • Wypożyczalnia samochodów
 • Wypożyczalnia busów

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Signati GPS?

Sprawdź nasze najnowsze video!

 

 

Czym jest monitoring SignatiGPS?

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami.

Co daje
monitoring GPS?

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z - co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Dlaczego warto?

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.