Urządzenia Transportu Bliskiego. Jak monitorować ich pracę?

Zakłady produkcyjne i przemysłowe, często rozciągają się na dużych obszarach. Oznacza to często potrzebę przewożenia materiałów oraz wyrobów z jednego miejsca, na inne, w celach zachowania ciągłości produkcji, oraz odpowiedniego składowania. Tutaj właśnie stosujemy Urządzenia Transportu Bliskiego. Dzięki nim, w łatwy i szybki sposób, transport materiałów oraz produktów, staje się prostszy.
Czym są Urządzenia Transportu Bliskiego?
Ta „klasa” sprzętów, jest dość rozbudowana a najpopularniejsze Urządzenia Transportu Bliskiego to między innymi:
- wózki widłowe/jezdniowe
- żurawie
- podesty ruchome
- suwnice
- dźwigi budowlane
- manipulatory
Każde ze wspomnianych urządzeń, ma inną specyfikę pracy i przystosowane jest do wykonywania innych czynności. W związku ze specyfiką pracy, jaką wykonują UTB — urządzenia te podlegają dozorowi technicznemu sprawowanemu przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego). Dzięki temu możemy być pewni, że schody ruchome, którymi przenosimy się na inne piętro, są bezpieczne. Tak — schody ruchome, to też Urządzenie Transportu Bliskiego!
Monitorowanie Urządzeń Transportu Bliskiego
Jako sprzęty wykonujące konkretne zadania, często na wcześniej wyznaczonym terenie, UTB warto objąć monitoringiem GPS. Dzięki temu firma jest w stanie na bieżąco sprawdzać status maszyn oraz tego, kto je obsługuje, raportować czas pracy poszczególnych urządzeń, oraz optymalizować czas pracy urządzeń w konkretnych strefach, w których sprzęt ma wykonywać potrzebne czynności.
Jak sama nazwa wskazuje — UTB nie pokonują dużych dystansów. Dlatego też umożliwiamy w naszym systemie monitorowanie nie tylko przejechanej odległości, ale również przepracowanych motogodzin. To tę jednostkę wykorzystujemy najczęściej, kiedy chcemy rozmawiać o przebiegach tego typu sprzętu. Coraz częściej potrzebne jest również tworzenie raportów dotyczących emisji CO2 wykorzystywanego sprzętu — ta opcja również może być w naszym systemie skonfigurowana w adekwatny sposób.
SignatiGPS pozwala monitorować nie tylko pozycję danego urządzenia. Dzięki instalacji dodatkowych czujników ciśnienia jesteśmy w stanie sprawdzić na przykład stan obciążenia wideł w wózku widłowym — pozwala to na określenie tego, jak długo wózek pracował, wykonując zadania transportowe, a ile czasu poświęcił na jazdę „na pusto”. Tego typu informacje są cenne w procesach optymalizacji procesów. Być może zmiana miejsca postoju wózka, pozwoli ograniczyć długość jego trasy?
Jeśli w Waszej firmie posiadacie Urządzenia Transportu Bliskiego, rozwiązanie SignatiGPS na pewno pomoże usprawnić ich zarządzanie.
Ile kosztuje monitoring UTB?
Koszt zależy od wielkości floty Urządzeń Transportu Bliskiego oraz od wyboru dodatkowych funkcji, takich jak identyfikacja kierowcy czy odcinanie zapłonu. Ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych miesięcznie na wózek. Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać szczegółową wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb.