Asset Tracking – co to jest?

Aby sprawnie zarządzać firmą potrzebujemy wiedzieć gdzie są nasze zasoby - nie tylko ciężarówki, busy i samochody osobowe. Nie każdy zasób ma kierownicę i zasilanie zewnętrzne. Coraz częściej potrzebujemy monitorować nie tylko pojazdy, ale też rzeczy. I to właśnie jest tytułowy Asset Tracking - czyli monitoring "rzeczy". Nasze rozwiązanie pozwala na śledzenie wszystkiego i wszędzie, np. sprzętu budowlanego, majątku, mebli, narzędzi, palet z transportem, przyczep.

 

Do monitorowania rzeczy używamy np. specjalnego modelu tackera z solidną, praktyczną i wodoodporną obudową (IP68), która w połączeniu z różnymi akcesoriami montażowymi zapewnia niezwykle łatwą instalację. Model wykorzystuje specjalny niskoenergetyczny procesor wraz z Bluetooth Low Eneregy. Zapewnia to długą żywotność baterii, a jednocześnie pozwala skorzystać nie tylko z lokalizacji GPS, ale również np. z czujników temperatury. Urządzenie doskonale nadaje się do śledzenia cennych towarów, szpul drutu, narzędzi, sprzętu budowlanego, wind, kontenerów i wielu innych aktywów niezasilanych.

 

 

Tracker na baterii - jak długo może pracować?

Urządzenie na jednym komplecie specjalnych baterii Li-SOCl2 może wysłać około 1000 razy swoją pozycję GPS. Przy konfiguracji odczytu co godzinę, daje nam to 5-6 tygodni pracy. Jeśli skonfigurujemy odczyt raz na dobę, bateria wytrzyma nawet 2,5 roku. A co jeśli bateria nam się wyczerpie? Nie ma problemu, nasz serwis wymieni ją na nową.

 

Czy urządzenie może pracować poza Polską?

 

Naturalnie, do klienta wysyłamy urządzenie wyposażone w telemetryczną kartę SIM, skonfigurowane i przetestowane. W zależności od potrzeb karta SIM może mieć plany taryfowy na Polskę, Unię Europejską + Ukrainę, Skandynawię, Szwajcarię ... a nawet USA, Azję oraz inne kraje naszego globu.

 

Pomiar temperatury

 

Asset Tracking to nie tylko lokalizacja. Jeśli nasz ładunek jest wrażliwy na temperaturę możemy dodatkowo podłączyć czujnik bluetooth, który przy okazji rejestracji pozycji, zapisze również odczytaną temperaturę.

 

Zastosowanie

 

  • GPS Tracker z dużą baterią
  • Lokalizacja urządzeń budowlanych
  • Tracking - monitorowanie palet z towarem
  • Transport zwierząt
  • Tracking towaru wrażliwego na temperaturę
  • Tracker GPS odporny na wykrycie i zagłuszenie
  • Śledzenie przyczep
  • Śledzenie ładunków o dużej wartości materialnej
  • Tracking wewnątrz pomieszczeń

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o Signati GPS?

Sprawdź nasze najnowsze video!

 

Czym jest monitoring SignatiGPS?

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami.

Co daje
monitoring GPS?

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z - co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Dlaczego warto?

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.