Funkcjonalność SignatiGPS

SignatiGPS jest systemem łatwym w obsłudze i funkcjonalnym. Zapewnia:

 

Bezpieczeństwo

 

 1. Oferujemy profesjonalne trackery montowane na stałe do pojazdu, lub niewielkie urządzenia ’plug and play’ podłączane do złącza OBD2 w samochodzie. We wszystkich z nich może zostać włączone zbieranie „Crash Data” – danych gromadzonych w przypadku wykrycia wypadku.
 2. Urządzenia dysponują wewnętrzną pamięcią danych, dzięki czemu nawet jeśli będziemy poruszać się w obszarze bez zasięgu sieci GSM, lub gdy sieć będzie zagłuszana, dane trasy pojawią się w systemie po odzyskaniu sygnału.
 3. Sprzęt wyposażony jest w odpowiednie, telemetryczne karty SIM, których utrzymanie wliczone jest w cenę abonamentu. W zależności od planu, karty pozwalają na ich używanie na terenie Polski lub całej Europy.
 4. System jest przystosowany do obsługi na komputerach, oraz sprzęcie mobilnym, takim jak tablety czy smartfony. Dzięki temu można używać systemu w dowolny sposób.

 

Oszczędność

 

 1. SignatiGPS to nie tylko monitoring obecnej lokalizacji pojazdu, ale też historia tras przejazdu z określonego przedziału czasu. Pozwala to na dokładniejszą analizę przejazdów i lepszą kalkulację kosztów z tym związanych.
 2. Trackery zbierają dane nie tylko o pozycji pojazdu, ale też inne przydatne parametry. System generuje również wykresy prędkości, wysokości i napięcia akumulatora.
 3. Aby ułatwić zarządzanie flotą, SignatiGPS pozwala na generowanie raporów, gdzie jasno pokazane jest ile kilometrów zostało przejechane w danym okresie czasu oraz jaki był orientacyjny koszt paliwa.
 4. Niektóre urządzenia obsługują odczyt z zewnętrzych czujników temperatury. Można je więc stosować w specjalistycznych pojazdach (np. chłodnie), generując natępnie kolejne wykresy dla tych danych.
 5. Bardziej zaawansowane trackery mogą przesyłać informacje z szyny CAN pojazdu, dostarczając do systemu informacje z czujników pojazdu (np. poziom paliwa, temp. oleju etc.), czy błędach pojawiających się w pojeździe
 6. Dla trackerów obsługujących funkcjonalność pomiaru poziomu paliwa wyświetlane są na mapie miejsca gdzie odbywało się tankowanie oraz ile paliwa zostało zatankowane. W przypadku dużego ubytku paliwa również pojawia się odpowiednia informacja.

 

Kontrola

 

 1. W systemie zostały zaimplementowane mapy od różnych dostawców, otwarte i komercyjne, pozostawiając tym samym decyzję o wyborze mapy klientowi, tak by jak najwygodniej pracowało mu się z naszym systemem.
 2. System pozwala na obserwowanie pojazdów w ruchu, nie pozostając jednak bezczynnym podczas postoju. Na trasie uwzględniane są postoje i przerwy informując o ich czasie trwania
 3. Wyświetlana na mapie trasa przejazdu informuje jednocześnie o prędkości z jaką poruszał się po niej pojazd. Kolory zmieniając się od niebieskiego do czerwonego dają szybki pogląd na sposób przejazdu.
 4. Zebrane dane mogą zostać zaprezentowane na mapie jako tzw. HeatMapa, dzięki czemu szybko można sprawdzić w jakich obszarach pojazd najczęściej się porusza.
 5. Będąc w trakcie podróży, np. do klienta istnieje możliwość czasowego udostępnienia mu uproszczonej lokalizacji w formie linka.

 

Funkcjonalność trackera

 

 1. Green Driving score – punktacja ekonomicznej jazdy.
 2. Wykrywanie przekroczenia dozwolonej prędkości.
 3. Wykrywanie zagłuszania i holwania.
 4. Wykrywanie odłączenia trackera, które może być sygnalizowane wysłaniem wiadomości.
 5. Geofencing – określanie zakresu w którym może poruszać się urządzenie.
 6. Obsługa wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych z konfigurowalnymi scenariuszami.
 7. Połączenie bluetooth z zestawami słuchawkowymi.

 

Dodatkowe funkcjonalność trackera OBD

 

 1. Odczyt przebiegu samochodu z komputera samochodu.
 2. Pomiar poziomu paliwa w baku.
 3. Informacje o błędach odczytywanych z samochodu.
 4. Dane z czujników otwarcia drzwi.

Czym jest monitoring SignatiGPS?

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami.

Co daje
monitoring GPS?

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z - co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Dlaczego warto?

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.