Monitoring opakowań zwrotnych – czyli jakie korzyści niesie asset tracking

Monitoring opakowań zwrotnych jest niezwykle pomocnym narzędziem dla firm, które wykorzystują je w swojej produkcji. Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak SignatiGPS, możliwe jest monitorowanie i śledzenie opakowań zwrotnych podczas całego ich cyklu życia.

Nawet najmniejsze opóźnienia powodują straty i komplikacje w branży produkcyjnej, dlatego logistyka procesu traktowana jest priorytetowo. Wielu przedsiębiorców boryka się z problemem zagubionych opakowań zwrotnych lub braku informacji o tym, gdzie dane opakowania się znajdują. Opakowania będące stosowane w kilku procesach jednocześnie, dodatkowo to komplikują.

 

Po co monitorować opakowania zwrotne?

 

Asset tracking pozwala na precyzyjne śledzenie lokalizacji każdego opakowania i upewnienie się, że jest ono zawsze we właściwym miejscu. Pozwala to firmie jeszcze dokładniej zoptymalizować operacje logistyczne, czyli uniknąć niepotrzebnych opóźnień i kosztownych błędów.

 

Wykorzystując monitoring opakowań zwrotnych, przedsiębiorstwo może szybko i łatwo stwierdzić, gdzie potrzebny element znajduje się w danym czasie. Eliminuje to marnowanie czasu na poszukiwanie, co z kolei przekłada się na większą efektywność pracy.

 

monitoring opakowań zwrotnych 1

 

Specjalistyczne branże, takie jak automotive, często wykorzystują opakowania zwrotne. Zwykle przystosowane są do transportu konkretnych elementów w bezpieczny sposób. Samo ich przygotowanie jest skomplikowane i wymaga dużych nakładów finansowych. Są zatem cennym aktywem firmowym. Wykorzystując monitoring opakowań zwrotnych,  możliwe jest monitorowanie lokalizacji opakowań, co minimalizuje ryzyko kradzieży. W przypadku, gdy kradzież już się wydarzy, asset tracking ułatwia działania odzyskania skradzionego mienia.

 

Nie można też zapomnieć o kwestiach dbania o środowisko. Samo korzystanie z opakowań zwrotnych przyczynia się do ograniczenia produkcji niepotrzebnych elementów, które byłyby utylizowane po jednym użyciu. Stosując w nich dodatkowo odpowiedni monitoring, pozwoli to zminimalizować ryzyko zagubienia i utraty służących firmie opakowań, a przez to wydłużyć cykl ich życia.

 

Co daje monitoring opakowań zwrotnych?

 

Podsumowując więc oto korzyści z zastosowania asset trackingu w opakowaniach zwrotnych:

  • Głębsza optymalizacja procesów
  • Oszczędność czasu na lokalizowanie zasobów
  • Minimalizacja ryzyka kradzieży
  • Maksymalizacja cyklu życia opakowań

 

Decyzję o tym, czy warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, zostawiamy do indywidualnej oceny, jednak zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!
Chętnie porozmawiamy i doradzimy.

Skontaktuj się z nami!

Czym jest monitoring SignatiGPS?

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami.

Co daje
monitoring GPS?

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z - co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Dlaczego warto?

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.