Dla samolotów

Rozwiązanie po zamontowaniu w samolotach pozwala na śledzenie bieżącej pozycji wszystkich samolotów z zainstalowanym systemem oraz analizę tras historycznych. W tym prędkości, wysokości, kąta lotu, ilości i czasu przebytego przez samoloty.

 

Trasa prezentowana może być na mapach standardowych, lotniczych – uwzględniających mapy przestrzeni powietrznej – oraz mapach topograficznych z zaznaczoną wysokością
terenu.

  • Mapy lotnisk i przestrzeni lotniczej
  • Urządzenia GPS/GSM z pamięcią „czarna skrzynka”
  • Akcelerometr 3-osiowy

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

 

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

 

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z – co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

 

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Funkcjonalności monitoringu
SignatiGPS

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami. <strong>Dzięki niemu firma może oszczędzać paliwo, analizując przejazdy i sposób jazdy kierowców. Zapewnia też bezpieczeństwo, pokazując obecne parametry pojazdu jak i dane historyczne.</strong>

Mapy i strefy lotnicze

Czytaj więcej

Widok map lotniczych z uwzględnieniem przestrzeni zakazanych i niebezpiecznych.

Wbudowany akcelerometr (twarde lądowania)

Czytaj więcej

3-osiowy akcelerometr pozwala na monitoring przyspieszenia, opadania, twardych lądowań.

Śledzenie pozycji w czasie rzeczywistym

Czytaj więcej

Możliwość sprawdzenia gdzie znajduje się obecnie awionetka, na jakiej wysokości, z jaką prędkością się porusza i czy nie narusza stref zakazanych

Czarna skrzynka on-line

Czytaj więcej

Urządzenie wysyła dane w czasie rzeczywistym (on-line) a dodatkowo pełni funkcjonalność czarnej skrzynki. Nawet przy braku zasięgu GSM gromadzi dane w pamięci.

Pomiar obrotów

Czytaj więcej

Opcjonalny pomiar obrotów pomaga w wykryciu przeciążania silnika, co ma realny wpływ na jego trwałość i cenę eksploatacji samolotów.

Jednostki metryczne i lotnicze

Czytaj więcej

Prędkość w km/h oraz w węzłach, wysokość w metrach oraz stopach

Przegląd tras historycznych

Czytaj więcej

Zobacz gdzie, kiedy i na jakiej wysokości był samolot. Eksport danych do PDF, Excel, Google Earth, Gamin GPX

Dostęp z komputerów, tabletów i telefonów

Czytaj więcej

Zaloguj się do systemu wygodnie z komputera, w domu z tabletu oraz gdziekolwiek jesteś z aplikacji mobilnej

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.