Dla przedmiotów

Popularne zastosowanie: monitoring palet i towarów, opakowań zwrotnych w branży Automotive, monitoring leków, monitoring przyczep.

  • Kilka lat pracy na jednej baterii
  • Możliwy dodatkowy pomiar temperatury bluetooth
  • Raporty geo-stref

Asset tracking

 

Śledzenie zasobów czyli tzw. “asset tracking”, to proces monitorowania i zarządzania fizycznymi zasobami firmy lub organizacji, takimi jak pojazdy, sprzęt, opakowania, urządzenia, narzędzia czy palety.

 

Polega na wykorzystaniu różnych technologii, takich jak GPS, GSM, Bluetooth / RFID, do śledzenia lokalizacji i ruchu aktywów w czasie rzeczywistym. Śledzenie zasobów może pomóc firmom poprawić wydajność operacyjną, obniżyć koszty i zwiększyć wykorzystanie zasobów.

Dlaczego warto zainteresować się naszym rozwiązaniem? Oto niektóre z zalet naszego rozwiązania do śledzenia zasobów:

 

Łatwa instalacja i konfiguracja:

Urządzenia do monitoringu rzeczy są małe, a ich montaż możliwy jest do wykonania nawet samodzielnie i bez narzędzi.

Bateria nawet na 3 lata pracy

Wbudowana w urządzenia bateria pozwala na wysłanie wielu punktów przez długi czas, w zależności od konfiguracji i ilości wysyłanych danych bateria może wytrzymać nawet kilka lat, a jej wymiana możliwa jest samodzielnie.

Najpopularniejsze zastosowania:

 

• podwójne zabezpieczenie antykradzieżowe pojazdu – GPS zamontowany na stałe + drugi GPS bateryjny

 

• monitoring wartościowych ładunków

 

• monitoring naczep i ładunków cargo

 

• monitoring i zabezpieczenie sprzętu budowlanego

 

• monitoring pojemników na odpady, kontenerów na ubrania

 

• monitoring specjalnych opakowań w branży Automotive

 

Asset tracking to nie tylko monitoring pozycji, ale również ochrona przed kradzieżą, zgubieniem oraz zysk w postaci efektywniejszego zarządzania.

Funkcjonalności monitoringu
SignatiGPS

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami. Dzięki niemu firma może oszczędzać paliwo, analizując przejazdy i sposób jazdy kierowców. Zapewnia też bezpieczeństwo, pokazując obecne parametry pojazdu jak i dane historyczne.

Duża bateria

Czytaj więcej

Monitoruj przedmioty, nawet gdy nie mają zasilania

Wodoszczelna obudowa

Czytaj więcej

Mocna, wodoszczelna obudowa IP67 pozwala na pracę w każdych warunkach

Wbudowany akcelerometr

Czytaj więcej

Sprawdź czy przedmiot się nie przewrócił, oraz jakie jest jego położenie

Dostęp z komputerów, tabletów i telefonów

Czytaj więcej

Zaloguj się do systemu wygodnie z komputera, w domu z tabletu oraz gdziekolwiek jesteś z aplikacji mobilnej

Możliwość grupowania obiektów

Czytaj więcej

Pogrupuj pojazdy wg. lokalizacji, nazw budów, rodzaju pojazdów.

Wjazd i wyjazd z Geo-stref

Czytaj więcej

Kontroluj czy pojazdy nie opuściły terenu budowy – otrzymuj błyskawiczne powiadomienia o anomaliach

Przegląd tras historycznych

Czytaj więcej

Zobacz gdzie, kiedy pracowała koparka. Eksport danych do PDF, Excel, Google Earth, Garmin GPX

Czujnik temperatury i wilgotności

Czytaj więcej

Monitoruj bezprzewodowo parametry otoczenia i zobacz je na wykresach

Dodatkowy EYE sensor

To kompaktowe i wszechstronne urządzenie, które może być używane do różnych zastosowań, w tym do śledzenia zasobów. Jest to bezprzewodowy czujnik, który można przymocować do różnego rodzaju zasobów, takich jak kontenery, przyczepy lub palety, aby monitorować ich stan i lokalizację.

 

Zaletą korzystania z czujnika bluetooth wraz z modułem GPS do śledzenia (“trackerem”) jest to, że dostarcza on dodatkowych informacji o stanie zasobu, takich jak to, czy jest otwarty, czy zamknięty, czy jest załadowany, czy pusty, czy jest przechylony, czy nie. Informacje te mogą mieć kluczowe znaczenie dla firm, które muszą zapewnić bezpieczeństwo swoich aktywów, a także zoptymalizować operacje logistyczne i łańcuch dostaw.

 

Łącząc dane z czujnika Teltonika Eye Sensor z lokalizacją i innymi danymi z narzędzia do śledzenia zasobów, firmy mogą mieć kompleksowy wgląd w stan i miejsce pobytu swoich aktywów w czasie rzeczywistym. Może to pomóc im w podejmowaniu świadomych decyzji, poprawie efektywności operacyjnej i zmniejszeniu ryzyka kradzieży, uszkodzenia lub utraty ich aktywów.


Czujniki mogą być wyposażone również w sensor temperatury i wilgotności.

Może to być szczególnie cenne, przy przewożeniu towarów wrażliwych na temperaturę i wilgotność, takie jak żywność lub farmaceutyki. Wiedząc dokładnie, jakie są warunki podczas transportu, możesz mieć pewność, że Twoje towary pozostaną bezpieczne i dotrą w optymalnym stanie.

 

Czujniki temperatury i wilgotności można łatwo zainstalować w kontenerach, ciężarówkach lub innych pojazdach i można je skonfigurować tak, aby wysyłały dane do urządzenia śledzącego GPS w regularnych odstępach czasu. Dane te można następnie analizować i wyświetlać na przyjaznym dla użytkownika pulpicie nawigacyjnym w postaci wykresu. Pozwala to szybko zidentyfikować wszelkie problemy i podjąć działania naprawcze.

 

Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla firm z branży farmaceutycznej,  medycznej i transportu żywności mrożonej, gdzie utrzymanie określonego zakresu temperatur ma kluczowe znaczenie.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.