Urządzenia Transportu Bliskiego – UTB oraz monitoring ich pozycji

Zakłady produkcyjne i przemysłowe, często rozciągają się na dużych obszarach. Oznacza to często potrzebę przewożenia materiałów oraz wyrobów z jednego miejsca, na inne, w celach zachowania ciągłości produkcji, oraz odpowiedniego składowania. Tutaj właśnie stosujemy Urządzenia Transportu Bliskiego. Dzięki nim, w łatwy i szybki sposób, transport materiałów oraz produktów, staje się prostszy.

 

Czym są Urządzenia Transportu Bliskiego?

Ta „klasa” sprzętów, jest dość rozbudowana a najpopularniejsze Urządzenia Transportu Bliskiego to między innymi:

  • wózki widłowe/jezdniowe
  • żurawie
  • podesty ruchome
  • suwnice
  • dźwigi budowlane
  • manipulatory

Każde ze wspomnianych urządzeń, ma inną specyfikę pracy i przystosowane jest do wykonywania innych czynności. W związku ze specyfiką pracy, jaką wykonują UTB — urządzenia te podlegają dozorowi technicznemu sprawowanemu przez UDT (Urząd Dozoru Technicznego). Dzięki temu możemy być pewni, że schody ruchome, którymi przenosimy się na inne piętro, są bezpieczne. Tak —  schody ruchome, to też Urządzenie Transportu Bliskiego!

 

 

 

Monitorowanie UTB

Jako sprzęty wykonujące konkretne zadania, często na wcześniej wyznaczonym terenie, UTB warto objąć monitoringiem GPS. Dzięki temu firma jest w stanie na bieżąco sprawdzać status maszyn oraz tego, kto je obsługuje, raportować czas pracy poszczególnych urządzeń, oraz optymalizować czas pracy urządzeń w konkretnych strefach, w których sprzęt ma wykonywać potrzebne czynności.

 

Jak sama nazwa wskazuje — UTB nie pokonują dużych dystansów. Dlatego też umożliwiamy w naszym systemie monitorowanie nie tylko przejechanej odległości, ale również przepracowanych motogodzin. To tę jednostkę wykorzystujemy najczęściej, kiedy chcemy rozmawiać o przebiegach tego typu sprzętu. Coraz częściej potrzebne jest również tworzenie raportów dotyczących emisji CO2 wykorzystywanego sprzętu — ta opcja również może być w naszym systemie skonfigurowana w adekwatny sposób.

 

 

SignatiGPS pozwala monitorować nie tylko pozycję danego urządzenia. Dzięki instalacji dodatkowych czujników ciśnienia jesteśmy w stanie sprawdzić na przykład stan obciążenia wideł w wózku widłowym — pozwala to na określenie tego, jak długo wózek pracował, wykonując zadania transportowe, a ile czasu poświęcił na jazdę „na pusto”. Tego typu informacje są cenne w procesach optymalizacji procesów. Być może zmiana miejsca postoju wózka, pozwoli ograniczyć długość jego trasy?

 

 

Jeśli w Waszej firmie posiadacie Urządzenia Transportu Bliskiego, rozwiązanie SignatiGPS na pewno pomoże usprawnić ich zarządzanie.

Zapraszamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na pytania! Kliknij i skontaktuj się z nami. 

 

Czym jest monitoring SignatiGPS?

SignatiGPS to narzędzie, służące do zarządzania flotą pojazdów lub pojedynczymi obiektami.

Co daje
monitoring GPS?

Wbudowany w urządzenie akcelerometr może pokazać przyspieszenia w osiach X, Y, Z - co może pomóc w analizie np. “twardych lądowań”. Dodatkowo pomiar napięcia akumulatora pokaże jego stan, działanie alternatora (ładowania) a także ostrzeżenia o zbyt niskim napięciu.

Dostęp do systemu SignatiGPS odbywa się za pomocą aplikacji on-line, jest więc możliwy zarówno z poziomu tabletów, telefonów jak i komputerów stacjonarnych. Możliwe jest założenie wielu kont użytkowników z dostępem do wszystkich lub wybranych samolotów, a także link typu “gość” gdzie widać pozycję samolotu bez potrzeby logowania i udostępniania historii postronnym osobom. Taki dostęp pozwala na przesłanie linku np. znajomej osobie, która może widzieć gdzie jest samolot w określonym czasie (np. tylko dzisiaj).

Dlaczego warto?

Urządzenia posiadają wbudowane karty GSM dzięki czemu wszelkie dane wysyłane są na bieżąco. W przypadku miejsc bez pokrycia sieci komórkowej zapisywane są w pamięci urządzenia i wysyłane od razu po powrocie zasięgu.

W przypadku lotów po trasach na bieżąco można widzieć pozycję samolotu, niezależnie od włączenia / działania transpondera. Jest to szczególnie ważne w przypadku lotów przez uczniów lub młodych pilotów. Dzięki posiadanej pamięci urządzenie jest również czarną skrzynką (w wersji online), która ma zapisane dane dotyczące pozycji i lotu.

Analiza tras historycznych powala łatwo sprawdzić, czy samoloty poruszają się na wymaganej wysokości oraz czy nie naruszają stref zakazanych / niebezpiecznych.

Najczęściej zadawane pytania

Napisz do nas

Na rynku dostępnych jest wiele systemów monitoringu GPS. Większość z nich jest jednak przesycona opcjami i setkami możliwości konfiguracji.