Funkcjonalność SignatiGPS

Bezpieczeństwo

 1. Oferujemy profesjonalne trackery montowane na stałe do pojazdu, lub niewielkie urządzenia ’plug and play’ podłączane do złącza OBD2 w samochodzie. We wszystkich z nich może zostać włączone zbieranie „Crash Data” – danych gromadzonych w przypadku wykrycia wypadku.
 2. Urządzenia dysponują wewnętrzną pamięcią danych, dzięki czemu nawet jeśli będziemy poruszać się w obszarze bez zasięgu sieci GSM, lub gdy sieć będzie zagłuszana, dane trasy pojawią się w systemie po odzyskaniu sygnału.
 3. Sprzęt wyposażony jest w odpowiednie, telemetryczne karty SIM, których utrzymanie wliczone jest w cenę abonamentu. W zależności od planu, karty pozwalają na ich używanie na terenie Polski lub całej Europy.
 4. System jest przystosowany do obsługi na komputerach, oraz sprzęcie mobilnym, takim jak tablety czy smartfony. Dzięki temu można używać systemu w dowolny sposób.

Oszczędność

 1. SignatiGPS to nie tylko monitoring obecnej lokalizacji pojazdu, ale też historia tras przejazdu z określonego przedziału czasu. Pozwala to na dokładniejszą analizę przejazdów i lepszą kalkulację kosztów z tym związanych.
 2. Trackery zbierają dane nie tylko o pozycji pojazdu, ale też inne przydatne parametry. System generuje również wykresy prędkości, wysokości i napięcia akumulatora.
 3. Aby ułatwić zarządzanie flotą, SignatiGPS pozwala na generowanie raporów, gdzie jasno pokazane jest ile kilometrów zostało przejechane w danym okresie czasu oraz jaki był orientacyjny koszt paliwa.
 4. Niektóre urządzenia obsługują odczyt z zewnętrzych czujników temperatury. Można je więc stosować w specjalistycznych pojazdach (np. chłodnie), generując natępnie kolejne wykresy dla tych danych.
 5. Bardziej zaawansowane trackery mogą przesyłać informacje z szyny CAN pojazdu, dostarczając do systemu informacje z czujników pojazdu (np. poziom paliwa, temp. oleju etc.), czy błędach pojawiających się w pojeździe
 6. Dla trackerów obsługujących funkcjonalność pomiaru poziomu paliwa wyświetlane są na mapie miejsca gdzie odbywało się tankowanie oraz ile paliwa zostało zatankowane. W przypadku dużego ubytku paliwa również pojawia się odpowiednia informacja.

Kontrola

 1. W systemie zostały zaimplementowane mapy od różnych dostawców, otwarte i komercyjne, pozostawiając tym samym decyzję o wyborze mapy klientowi, tak by jak najwygodniej pracowało mu się z naszym systemem.
 2. System pozwala na obserwowanie pojazdów w ruchu, nie pozostając jednak bezczynnym podczas postoju. Na trasie uwzględniane są postoje i przerwy informując o ich czasie trwania
 3. Wyświetlana na mapie trasa przejazdu informuje jednocześnie o prędkości z jaką poruszał się po niej pojazd. Kolory zmieniając się od niebieskiego do czerwonego dają szybki pogląd na sposób przejazdu.
 4. Zebrane dane mogą zostać zaprezentowane na mapie jako tzw. HeatMapa, dzięki czemu szybko można sprawdzić w jakich obszarach pojazd najczęściej się porusza.
 5. Będąc w trakcie podróży, np. do klienta istnieje możliwość czasowego udostępnienia mu uproszczonej lokalizacji w formie linka.

Funkcjonalność trackera

 1. Green Driving score – punktacja ekonomicznej jazdy.
 2. Wykrywanie przekroczenia dozwolonej prędkości.
 3. Wykrywanie zagłuszania i holwania.
 4. Wykrywanie odłączenia trackera, które może być sygnalizowane wysłaniem wiadomości.
 5. Geofencing – określanie zakresu w którym może poruszać się urządzenie.
 6. Obsługa wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych z konfigurowalnymi scenariuszami.
 7. Połączenie bluetooth z zestawami słuchawkowymi.

Dodatkowe funkcjonalność trackera OBD

 1. Odczyt przebiegu samochodu z komputera samochodu.
 2. Pomiar poziomu paliwa w baku.
 3. Informacje o błędach odczytywanych z samochodu.
 4. Dane z czujników otwarcia drzwi.